Nasza strona korzysta z plików Cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej, lub kliknij tu jeśli akceptujesz pliki cookies:ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
Oferty kwater prywatnych na wczasy we Władysławowie
REKLAMA
SUPER VIP
NOWO DODANE
KINO WŁADEK.pl
STATYSTYKA
Ilość osób on-line:
120
Licznik pokazuje ile osób ogląda stronę wladek.pl™ teraz.
DODAJ KWATERĘ
Reklama w internecie na www.wladek.pl
...pokaż znajomym co znalazłeś!
STRONA GŁÓWNA > stacja meteorologiczna we Władysławowie

STACJA METEO - WŁADYSŁAWOWO

       Od 2010 roku, portal wladek.pl™ wzbogacił się o kolejny komponent – stację meteo. Dotychczas korzystaliśmy ze stacji meteorologicznych innych instytucji, które cechowały się powolnym działaniem oraz ubogimi informacjami (pokazywały jedynie aktualną temperaturę)… Obecnie mamy zainstalowane 2 punkty pomiaru meteo, w których sprawdzane są na bieżąco takie czynniki atmosferyczne jak:

- prędkość wiatru
- kierunek wiatru
- temperatura powietrza
- temperatura odczuwalna
- temperatura punktu rosy
- wilgotność powietrza
- ciśnienie atmosferyczne
- opady w ciągu 1 godziny
- opady w ciągu 24 godzin


      W archiwum meteorologicznym, możemy zobaczyć, jaka była pogoda w danym okresie i w poszczególnych dniach. Dane meteorologiczne są również powiązane z widokami z kamer, co w efekcie daje dość ciekawe odzwierciedlenie zmian atmosferycznych (śnieg – zima, słońce – lato) z uwzględnieniem aktualnego na dany dzień widoku z wybranej kamery oraz wszystkich danych pogodowych wymienionych powyżej.

      Główna nasza stacja zamontowana jest w centrum Władysławowa. Wyniki jej pomiarów można zobaczyć na stronach kwaterodawców (np. www.urszula.wladek.pl) jak na dole w lewej belce na wszystkich podstronach portalu wladek.pl™

      Druga stacja jest zlokalizowana w naszej siedzibie w Wejherowie i pokazuje różnicę w pogodzie, jaka występuje pomiędzy Władysławowem (bliskość morza) a miejscowościami znajdującymi się w głębi lądu (ok. 20 km od linii brzegowej)…

      Publikowane na łamach portalu wladek.pl™ informacje dotyczące pogody, nie są w żaden sposób moderowane czy zmieniane przez redaktorów portalu wladek.pl™. Dołożymy wszelkich starań by stacja meteo działała płynnie i bez zarzutów. Zastrzegamy sobie jednak prawo do tymczasowego wyłączenia jednej lub obu stacji meteorologicznych (np. w celu ich konserwacji czy modernizacji skryptów informatycznych obsługujących owe stacje meteo).

      Poniżej prócz aktualnej pogody możemy również zobaczyć prognozę pogody na kolejne 2 dni. Przewidywania pogody na okresy dłuższe niż 3 dni przeważnie się nie sprawdzają, gdyż w naszych warunkach klimatycznych pogoda cechuję się dużą zmiennością. Oczywiście można założyć, iż po srogiej zimie przyjdzie ciepłe lato, ale ciężko to nazwać prognozą pogody – to raczej wróżenie :)

      Dane dotyczące warunków atmosferycznych można w dowolny sposób wykorzystywać (prace dyplomowe, publikacje „drukowane”, itp.) jednakże trzeba w tych publikacjach zaznaczyć, że dane te pochodzą ze strony wladek.pl™ Więcej na temat wykorzystywania treści zawartych na łamach portalu Władysławowo wladek.pl™ znajdą Państwo na stronie „dla prasy (autoryzacja)”. Serdecznie zapraszamy do korzystania z danych zawartych w naszym portalu. Będziemy również wdzięczni za każdą informację dotyczącą wykorzystania naszych danych w Państwa pracach.

 


           

 

 

Powyżej przedstawiamy dane aktualizowane na bieżąco z naszej stacji meteo zlokalizowanej we Władysławowie. Poniżej znajduje się prognoza pogody na dziś i kolejne 2 dni.

 


POGODA NA DZIŚ
 

POGODA NA JUTRO
 

POGODA NA POJUTRZE
 

prognozę pogody na jutro i pojutrze dostarcza: © meteogroup.pl
Redakcja serwisu www.wladek.pl nie odpowiada za ewentualne nie sprawdzenie się prognoz pogody.


GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE POGODY

YoWindow.com Forecast by yr.no